Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Happy Family Vacation. Joyful Father Giving Piggyback Ride To Hi
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Bigstock Photo
Zaujímavosti od Informačný servis

Ako sa celá rodina môže lacno a výhodne poistiť na dovolenku?

Aj keď sa na rodinnú dovolenku tešíte celý rok, nikto vám nezaručí, že sa z nej vrátite oddýchnutý a s novými zážitkami. Žiadni dovolenkári nie sú imúnni voči rôznym problémom, ako sú napríklad úrazy, choroby či problémy s batožinou. Pri dovolenke s deťmi to platí dvojnásobne. Preto by ste nikdy nemali zanedbať poistnú ochranu, ktorú vám poskytne poistenie na dovolenku. Môže vám ušetriť stovky eur, a preto rozhodne nejde o zbytočný výdavok.

Lacné cestovné poistenie pomôže aj pri drahých problémoch

Počas dovolenky v zahraničí sú pomerne časté rôzne zdravotné problémy, ako sú napríklad tráviace ťažkosti, zlomeniny alebo iné úrazy. Tiež sa môže stať, že vy alebo vaše deti nechtiac poškodia majetok tretej osoby, napríklad nábytok v reštaurácii, vybavenie hotela či múzea. V neposlednom rade sa vám nemusia vyhnúť problémy so stratou dokladov alebo osobných vecí. Toto sú všetko nepríjemnosti, ktoré vás nemusia stáť ani cent v prípade, že si uzatvoríte cestovné poistenie. Základné poistenie na dovolenku kryje liečebné náklady, teda ošetrenia a ostatné lekárske úkony vrátane hospitalizácie alebo repatriácie poisteného. Dopoistiť si môžete zodpovednosť za škodu, stratu batožiny, rizikové športy a tiež aj storno zájazdu. Takto môžete sebe a celej vašej rodine zabezpečiť komplexnú poistnú ochranu pri celom rade problémov, ktoré vám preplatí vaša poisťovňa.

TIP: Poistenie do zahraničia vás ochráni aj v prípade nakazenia sa koronavírusom. Ak dovolenkujete v krajine, ktorá je považovaná za nerizikovú, nárok na preplatenie nákladov liečby ochorenia COVID-19 máte už zo základného cestovného poistenia. Druhou možnosťou je uzatvoriť si špeciálne pripoistenie alebo sa odporúča zvoliť vyšší balík cestovnej poistky, ktorý tiež zahŕňa krytie rizika koronavírusu. V takom prípade sa nerozlišuje, či cestujete do rizikovej alebo menej rizikovej krajiny.

Najvýhodnejšie poistenie na cesty nájdete za pár minút

Na dovolenku sa môžete poistiť aj na poslednú chvíľu, keď máte všetko zbalené a pripravené. Stačí vyskúšať online kalkulačku cestovného poistenia, ktorá vám porovná ponuky od viacerých poisťovní. Kompletne online si môžete porovnať a uzatvoriť aj rôzne iné typy poistení, ako je povinné zmluvné poistenie, majetkové poistenie či poistenie do hôr.

Vyskúšajte porovnanie cien poistenia na dovolenku a poistite celú rodinu za výhodnú cenu. Ide o záležitosť na pár minút, ktorá vás bude stáť len niekoľko eur. V prípade úrazu, choroby alebo inej nepríjemnosti, ktorá sa prihodí vám alebo členom vašej rodiny, budete vedieť, že na vaše problémy nebudete sami a pomôže vám vaša poistka.

Informačný servis

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.