Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Linkbuilding
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Getty Images
Marketing od Informačný servis

Priveďte na svoj web viac zákazníkov! Riešením je SEO

Ak ste niekedy viedli rozhovor o technikách digitálneho marketingu, pravdepodobne ste už počuli pojem SEO. Možno viete, že SEO je dôležité a má niečo spoločné s vyhľadávačmi a budovaním spätných odkazov. Ale čo to vlastne SEO je, prečo je tak veľmi dôležité pre vaše podnikanie, a ako ho správne uchopiť? Poradíme vám.

Čo je SEO a prečo ho potrebujete?

SEO je skratka pre Search Engine Optimization. Zjednodušene povedané, dobré SEO optimalizuje vašu viditeľnosť online. Čím viac ľudí uvidí vašu webovú stránku, tým viac sa zvýši návštevnosť vášho webu, a tým väčšia bude vaša šanca ponúknuť váš produkt alebo službu väčšiemu počtu ľudí. Na prvej stránke vyhľadávania Google je iba 10 miest.

AP Explains Google Search Results
Foto: Getty Images

Opýtajte sa sami seba – ako často pri hľadaní na Google prechádzate aj na ďalšiu stránku výsledkov vyhľadávania? Je pravdepodobné, že len zriedka. Ak sa teda vaša webová stránka nenachádza na jednom z týchto desiatich najlepších miest vyhľadávania, iná firma práve získala nového zákazníka – alebo vy ste práve jedného stratili.

Zoznámte sa budovaním spätných odkazov

SEO vám dáva silu byť odpoveďou na otázky vašich potenciálnych zákazníkov. Je však o kvantite a kvalite. Budovanie SEO funguje za pomoci analýzy kľúčových slov, tvorby (kvalitného) obsahu, a tiež budovania spätných odkazov. Za pomoci vytvárania hypertextových odkazov z iných webových stránok späť na vaše vlastné dávate vyhľadávačom signál, že váš web je kvalitný zdroj informácií na túto tému, ktorý si zaslúži citáciu.

Linkbuilding
Foto: Getty Images

Existuje mnoho techník vytvárania odkazov, ktoré môžete použiť, a hoci sa všetky líšia, ide o jednu z časovo náročných častí SEO, ktorú je potrebné zvládnuť profesionálne. Navyše, nie všetky odkazy sú si rovné. Napríklad odkaz z webnoviny.sk bude pre vás oveľa cennejší ako odkaz z webovej stránky neznámeho influencera alebo bloggera. Aj preto je dôležité v tejto oblasti spolupracovať s vhodným partnerom, ako je napríklad SITA, ktorý vám dokáže zabezpečiť vhodný priestor na publikovanie obsahu.

Za chyby sa platí

Ak napríklad vaša stránka nemá správnu štruktúru odkazov, vyhľadávacie nástroje nemusia správne prehľadávať a indexovať stránku, čo môže znížiť jej hodnotenie. Pokiaľ nepodniknete kroky na odstránenie týchto nedostatkov, zaplatí za to váš web.

Search engine optimization concept. Hand putting wood block cube shape with word SEO and magnifying glass
Foto: Getty Images

Budovanie odkazov je dôležitou súčasťou SEO už dlhú dobu a zdá sa, že jeho dôležitosť bude ešte stúpať. Google bude totiž vždy chcieť svojim používateľom poskytovať tie najlepšie webové stránky s najobľúbenejším obsahom. Aj to je dôvod, prečo by ste mali v tejto oblasti spolupracovať s profesionálmi, ktorí vedia SEO využiť vo váš prospech.

V SITA už viac ako 25 rokov pomáhame klientom dosahovať skvelé výsledky – poskytujeme im priestor na publikovanie obsahu a zlepšovanie organickej návštevnosti. SITA je rešpektovaným a moderným informačným médiom, ktoré ponúka nielen nezávislé spravodajstvo, ale aj široké portfólio webových portálov ako napríklad venergetike.sk a mnohé ďalšie. Ak chcete dosiahnuť skutočný úspech a nechcete, aby vaše úsilie v oblasti SEO vyšlo nazmar, kontaktujte nás.

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou SITA Slovenská tlačová agentúra a.s., ktorá úspešne pôsobí na slovenskom mediálnom trhu už 25 rokov a poskytuje overené informácie z dôveryhodných zdrojov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.