Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto c. 1 vikino.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay
Správy od Informačný servis

Rozmýšľate nad investíciou? Zvážte rekreačnú nehnuteľnosť

Behá vám v hlave už dlhšie obdobie taký jeden podnikateľský nápad? Týka sa investície? Do rekreačnej chaty na prenájom, chalupy alebo penziónu? Rozmýšľate, či do toho ísť? Či už máte niečo vlastné, čo potrebujete len trochu zrenovovať, alebo rozmýšľate nad kúpou od iných, poradíme vám.

Úspešní investori investujú časť svojich financií i do nehnuteľností. Chcete patriť medzi nich? No nevhupnite do toho len tak naslepo, najprv si podrobne premyslite nasledovné veci. Až potom prídu na rad benefity a propagácia ubytovania.

Zvážte lokalitu

Práve lokalita chaty, chalupy či inej rekreačnej jednotky má rozhodujúci vplyv na dopyt, čo následne ovplyvňuje jej cenu. V prípade rekreačnej investičnej nehnuteľnosti to platí dvojnásobne. Potrebujete dostatočne naplniť top sezónu,  aby sa vám to vyplatilo. Ideálne, ak sa vaša nehnuteľnosť bude nachádzať v blízkosti hôr, kde sa v lete a na jeseň hrnú turisti a v zime zase lyžiari. Prípadne máte chatu, chalupu či penzión neďaleko jazera, aquaparku či iných atrakcií. Môžete staviť na lokalitu, ktorá je jednosezónna, no lepším riešením bude, ak nájdete takú, čo je dvojsezónna. Na Slovensku majú tento potenciál oblasti okolo Vysokých a Nízkych Tatier, Malej či Veľkej Fatry a južnejšie napríklad Považie alebo Záhorie.

Informujte sa o plánoch obce

Pred investovaním do rekreačnej nehnuteľnosti si overte, či obec neplánuje v blízkej budúcnosti vo vybranej lokalite nejaké stavebné zmeny. Mohli by vám pomôcť i uškodiť… Informujte sa na miestnom obecnom úrade.

Dajte si záležať na osobnej obhliadke

A nepošlite namiesto seba kamaráta, známeho, ktorý vám následne môže podať len informácie z druhej roky. Možno skreslené, neúplné… Vyhraďte si na obhliadku dostatok času a vyberte sa sem sami. Všímajte si detaily. Pripravte si tiež nejaké otázky. Vy predsa idete investovať.

Foto c. 2 5460160.jpg
Foto: Pixabay

Premyslite si veľkosť investície

Koľko ste ochotní investovať do novej rekreačnej nehnuteľnosti, respektíve do renovácii? Pozor, aby sa to nepremrštilo. Spravte si prieskum, požiadajte o rady známych v tejto oblasti, porovnajte si, zvážte pre a proti. Prípadne zvážte služby finančného agenta, ktorý vám poradí aj pri výbere úveru a vhodnej banky na pokrytie financovania. Až potom sa do toho pustite. Aby ste si boli istí, že sa vám investícia oplatí.

Benefity investovania do rekreačnej nehnuteľnosti

  • pravidelný mesačný kvartálny alebo ročný výnos,
  • vedľajší, neskôr možno hlavný príjem na niekoľko rokov,
  • cena nehnuteľnosti v čase stúpa, hodnota sa zvyšuje rýchlejšie ako rastie inflácia,
  • podpora a rozvoj lokálneho cestovného ruchu,
  • majiteľské benefity grátis (pobyty, vstupy),
  • môžete si nechať nehnuteľnosť spravovať inými a zbaviť sa tak starostí.
Foto c. 3 hans.jpg
Foto: Pixabay

A keď už budete šťastným majiteľom rekreačnej nehnuteľnosti – chaty, chalupy, penziónu či apartmánu, a budete ho chcieť zviditeľniť i online, stavte na portál Hauzi. Ten momentálne prezentuje najväčší počet slovenských ubytovaní a zároveň je v našich končinách i najnavštevovanejší.

Informačný servis

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.