AKCIA - PRÍSTUP K VŠETKÝM FUNKCIÁM UŽ ZA 3 €!

- zašlite SMS správu s textom FOAF7 na číslo 8866
- vložte aktivačný kód
- získajte rozšírený prístup k informáciám na 7dní
- cena SMS je / 3 €
Registrovať Prihlásiť

Ako zvládnuť letné obdobie v práci?

Letné obdobie je ťažké najmä kvôli vysokým teplotám. Takéto horúčavy sa najlepšie znášajú vonku pri vode. Niektorí z nás však toto obdobie musia stráviť v plnom pracovnom nasadení. Práve preto vám prinášame pár užitočných tipov ako zvládnuť letné obdobie v práci a napriek tomu byť plne produktívni.

Zázrak menom klimatizácia

Klimatizácia je v práci počas leta naozaj zázrakom. Mnohí ľudia si však neuvedomujú dopad pravidelného používania klimatizácie na ich zdravie. Aby klimatizácia fungovala prospešne a zároveň plnila svoju funkciu, mala by byť nastavená tak, aby rozdiel vonkajšej a vnútornej teploty nebol vyšší ako 5-7°C.

Prečo je to tak? Náš organizmus sa pri prechode z prostredia s rôznymi teplotami môže dostať do teplotného šoku. Neustále vystavovanie sa teplotným šokom môže viesť k oslabeniu imunity. Naše telo totiž v tak krátkej dobe nie je schopné sa správne termoregulovať a môže to byť pre nás veľmi nezdravé.

Pitný režim

Pitný režim je v lete dôležitý nech už sa nachádzate kdekoľvek. Čo sa týka pitného režimu, najlepšie je piť čistú vodu v menších dávkach a častejšie. V práci by ste tiež mali piť dostatok tekutín, pretože sa tak vyhnete bolestiam hlavy, únave, či nesústredenosti, ktoré sú s dehydratáciou spojené.

Vhodné oblečenie

Okrem dostatočného pitného režimu je veľmi dôležité aj sa obliekať do vzdušných materiálov. Ideálne je tiež obliekať sa do svetlých farieb. Najideálnejšie je vyhľadávať prírodné materiály, v ktorých sa budete menej potiť. Ideálna je 100% bavlna, ľan, či chladivý satén.

Strava

Pitný režim je veľmi dôležitý, ale rovnako vám pomôže aj jesť ľahšie jedlá. Prirodzene nám vo vysokých teplotách chutia skôr ľahšie jedlá. Určite by ste sa mali vyhýbať mastným a majonézovým jedlám. Najlepšou variantou sú naopak ľahké zeleninové šaláty, grilované mäsá, či mäsá na prírodno a množstvo ovocia.

Odborníci tiež tvrdia, že deň v lete je ideálne začať s čerstvou zeleninovou alebo ovocnou šťavou. Veľmi dobre na váš organizmus teda budú pôsobiť rôzne smoothies. Hneď ráno dodáte týmto spôsobom vášmu telu dávku vitamínov a minerálov, čo veľmi dobre prispieva aj k správnemu fungovaniu tráviaceho traktu.

Okrem čistej vody je veľmi dobré piť aj bylinkové čaje, príležitostne minerálnu vodu. Najmenej vhodné sú sladené nápoje, ktoré majú slabé hydratačné vlastnosti.

Informačný servis